Hakkımızda

Zeynep Fadıllıoglu Design, 1995 yılında Zeynep Fadıllıoğlu tarafından İstanbul'da kurulmuştur.

ZF Design, doğu ile batıyı harmanlarken, hikayesini renkler dokular, tekstiller ve mimari vasıflar üzerinden anlatır.
Esas olarak heyecan verici insani duygularla kuşatılmış tasarımları, geleneksel ile çağdaş arasında bir dengedir.
Yerel hisliyken evrensel olabilen bir çekiciliğe sahiptir.

ZF Design, Zeynep Fadıllıoğlu ile aynı vizyonu taşıyan, mimar, içmimar, ressam ve tasarımcılardan oluşan 25 kişilik genç ve yenilikçi bir ekipten oluşur. Bu ekip, tasarımlarındaki zamansızlık görünümünü yaratırken, pek çok sanatçı ile birlikte çalışarak uzmanlaşmıştır.

ZF Design, başta İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir ve Bodrum olmak üzere, New York, Londra, Paris, St. Tropez, Berlin, Hollanda, Kuveyt, Doha, Yeni Delhi, Mumbai, Bahreyn, Cidde, Umman, Ürdün gibi dünyanın çeşitli yerlerinde, camiler, konutlar, oteller,
restoran ve kulüpler, iş yerleri, mağazalar, ürün tasarımı, set tasarımı ve özel etkinlikleri de içeren 450'nin üzerinde proje yaptı.
"...yalın modern çizgilerle karıştırdığı antik Osmanlı tekstilleri ile bilinen Zeynep, doğu ve batı kültürünün birleşiminden damıtılmış benzersiz bir
tarza sahip. Sonuç, zamansız, karşı konulmaz bir cennet. Zeynep, kendi tarzını tümüyle yaşıyor..."
- The Mail on Sunday

"...Zeynep'in fuar için tasarladığı yatak odası, eski Osmanlı uyuma mekânlarının cesur bir yorumu. Zeynep'in güçlü toplama, yeniden düzenleme, bir araya getirme dürtüsü, türlü lezzetlerde bir mobilya, sanat objesi, renk, doku ve tarih izisini muhteşem bir ziyafet sofrasındaki meze tabağı gibi sunuyor."
- House & Garden